تیم پرسپولیس - لیگ قهرمانان آسیا - غلامحسین زمان آبادی - تیم فوتبال پرسپولیس - پرسپولیس - حمیدرضا گرشاسبی

برانکو ده بازیکن خود را انتخاب کرده و تنها ابهام در ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، استفاده از ربیع‌خواه یا عالیشاه است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

با توجه به قدرت خط میانی تراکتورسازی، حضور بازیکنان باتجربه‌ای نظیر اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و البته مصدومیت عالیشاه که هنوز به طور کامل برطرف نشده، احتمال حضور محسن ربیع‌خواه در ترکیب ثابت وجود دارد. هر چند این را هم باید در نظر گرفت که عالیشاه روزهای خوبی را در تراکتورسازی سپری نکرده و برای موفقیت در بازی رودررو، انگیزه فراوانی دارد. عالیشاه در تمرین‌های اخیر پرسپولیس، در ترکیب ثابت آزمایش شده و به همین دلیل بخت کمی برای بازی به‌عنوان بازیکن ثابت ندارد. با همه این اما و اگرها، باید برای انتخاب یازدهمین بازیکن ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، تا یکشنبه صبر کنیم و ببینیم برانکو ربیع‌خواه را به عالیشاه ترجیح می‌دهد یا اتفاقی عکس رخ می‌دهد؟

دست برانکو برای بازی مقابل تراکتورسازی، مثل هفته قبل بسته نیست. او علیرضا بیرانوند و احمد نوراللهی را در اختیار دارد و همین باعث شده تا برای انتخاب ترکیب ثابت، دغدغه آنچنانی نداشته باشد. درون دروازه که انتخاب برانکو مشخص است. علیرضا بیرانوند به ترکیب برمی‌گردد و جای بوژیدار رادوشویچ را می‌گیرد. دروازه‌بانی که در بازی‌های تدارکاتی تیم ملی، فرصت حضور درون دروازه را به‌دست نیاورد و فقط روی نیمکت نشست تا عملکرد حسین حسینی و امیر عابدزاده را تماشا کند. رادوشویچ هم حتی بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل پیکان، چاره‌ای ندارد جز اینکه به نیمکت برگردد و در قامت دروازه‌بان ذخیره فقط در شادی گل‌ها شرکت کند.
برای مرکز خط دفاع، پرسپولیس فقط دو بازیکن در اختیار دارد. شجاع خلیل‌زاده و جلال حسینی. این دو که جانشینی هم روی نیمکت ندارند، قطعا مقابل تراکتورسازی هم در ترکیب ثابت قرار می‌گیرند و دوباره کنار هم بازی می‌کنند. برای سمت راست خط دفاع، سیامک نعمتی انتخاب اصلی برانکو است. بازیکنی که این فصل در چند پست از جمله مهاجم، هافبک بازیساز و وینگر برای پرسپولیس بازی کرده و به تازگی و با توجه به آسیب‌دیدگی حسین ماهینی، دفاع راست شده است. نعمتی مقابل پیکان، تا وقتی دفاع راست بود کمتر نفوذ می‌کرد اما با تعویض پست و حضور او در فاز تهاجمی، پرسپولیس هم جان گرفت و توانست ۲گل وارد دروازه پیکان کند. کمبود بازیکن اما دوباره باعث می‌شود تا سیامک نعمتی را در دفاع راست ببینیم. درست مثل بازی مقابل پیکان.

شایان مصلح دفاع چپ پرسپولیس مقابل تراکتورسازی خواهد بود. مدافعی با گام‌های بلند که با توجه به مصدومیت انصاری، احتمالا تا پایان فصل همین نقش را بر عهده خواهد داشت. مصلح که پیشتر کمتر در ترکیب ثابت قرار می‌گرفت، حالا این فرصت را به‌دست آورده تا بیشتر بازی کند و توانایی‌هایش را در دقایق بیشتری نشان بدهد.

برای هافبک میانی، پرسپولیس چند گزینه پیش رو دارد. حضور کمال کامیابی‌نیا که قطعی است اما برای انتخاب زوج او، هم محسن ربیع‌خواه هست و هم احمد نوراللهی و بشار رسن. اگر ربیع‌‌خواه در ترکیب ثابت باشد، نوراللهی و رسن به کناره‌ها می‌روند و در نقش وینگر بازی می‌کنند. آن وقت امید عالیشاه بعد از انجام یک بازی کم‌نقص مقابل پیکان، مجبور است دوباره روی نیمکت بنشیند و احتمالا از اواسط نیمه دوم وارد زمین شود.

در صورت نیمکت‌نشینی ربیع‌خواه اما فرصت بازی در ترکیب ثابت به عالیشاه می‌رسد. آنگاه جای بازیکنان نیز در ترکیب تغییر می‌کند. نوراللهی به مرکز می‌آید و عالیشاه جای او را در سمت چپ خط میانی می‌گیرد. برای خط حمله هم برانکو همچنان از زوج علی علیپور و گادوین منشا استفاده می‌کند. دو بازیکنی که جایگزینی در ترکیب ندارند و برانکو هم مجبور است در روزهایی که با کمبود بازیکن دست و پنجه نرم می‌کند، از وجود این دو در ترکیب ثابت استفاده کند.

تنها ابهام در ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، استفاده از ربیع‌خواه یا عالیشاه است. با توجه به قدرت خط میانی تراکتورسازی، حضور بازیکنان باتجربه‌ای نظیر اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و البته مصدومیت عالیشاه که هنوز به طور کامل برطرف نشده، احتمال حضور محسن ربیع‌خواه در ترکیب ثابت وجود دارد. هر چند این را هم باید در نظر گرفت که عالیشاه روزهای خوبی را در تراکتورسازی سپری نکرده و برای موفقیت در بازی رودررو، انگیزه فراوانی دارد. عالیشاه در تمرین‌های اخیر پرسپولیس، در ترکیب ثابت آزمایش شده و به همین دلیل بخت کمی برای بازی به‌عنوان بازیکن ثابت ندارد. با همه این اما و اگرها، باید برای انتخاب یازدهمین بازیکن ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، تا یکشنبه صبر کنیم و ببینیم برانکو ربیع‌خواه را به عالیشاه ترجیح می‌دهد یا اتفاقی عکس رخ می‌دهد؟

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها