مسعود سلطانی‌فر

در روزهایی که نمایندگان مجلس در راستای وظایف رسانه ای قوه مقننه، استیضاح و سوال از وزیران را در دستور کار خود قرار داده اند ، نماینده سوال کننده از وزیر ورزش و جوانان در خصوص برنامه وزارت ورزش و جوانان برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی از پاسخ‌های سلطانی‌فر قانع شد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

حبیب الله دهمرده در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۳ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه وزارت ورزش و جوانان برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی از سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان سوال کرد که مشروط به توجه به مناطق محروم از پاسخ وزیر قانع شد.

بر اساس این گزارش احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در توضیح سوال حبیب‌الله دهمرده از سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت:

در اجرای ماده (۲۰۹) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی روز سه شنبه مورخ ۳/۱۱/۱۳۹۶ کمیسیون با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان و نماینده محترم سؤال کننده مطرح شد.

ابتدا آقای دهمرده در توضیح سؤال خود عنوان داشتند:

من اطلاع دارم که سرانه ورزشی در کشور و در استان سیستان و بلوچستان چگونه است. ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ پروژه نیمه تمام، بعضی ۵۰ و بعضی ۷۰ درصد پیشرفت داشته اند، که اگر این پروژه ها تمام می شد سرانه فضای ورزشی ما از یک سوم جهانی خیلی بهتر بود. سرانه تقریبی فضای ورزشی در جهان ۲ تا ۸ متر مربع و در جمهوری اسلامی ایران ۶۵ سانتی متر مربع است و سهم وزارت ورزش و جوانان ۴۲ سانتی متر مربع است که از آن ۷ سانتی متر مربع فضای روباز و ۳۵ سانتی متر فضای سرپوشیده است. در صورتی که در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمان و لرستان که درجه آلایندگی آنها زیاد است و نبایستی مردم در فضای باز ورزش کنند، سرانه فضای سرپوشیده ورزشی به مراتب از این هم کمتر است.

جناب آقای دکتر سلطانی‌فر وزیر محترم ورزش و جوانان در پاسخ سؤال اظهار داشتند:

ورزش سالم‌ترین و ارزان ترین ابزار پر کردن اوقات فراغت چندین میلیون نفر از جوانان کشور است. سرانه هایی که آقای دکتر دهمرده فرمودند در مورد وزارت ورزش و جوانان است. لازم است اشاره کنم نهادهای دیگر نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص توسعه فضای ورزشی اقدامات خوبی انجام داده اند که به این سرانه افزوده می شود، مثل وزارت آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، بسیج، شهرداری ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت علوم و غیره؛ در ۳۹ سال بعد از انقلاب اسلامی در موضوع توسعه فضای ورزشی کارهای بزرگی انجام شده است. برای نمونه می توان به ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان اصفهان، ۵۰ هزار نفری پارس شیراز، ۵۰ هزار نفری یادگار امام تبریز، ۵۰ هزار نفری غدیر اهواز، ۳۰ هزار نفری ثامن و ۲۰ استادیوم ۱۵ هزار نفری در مراکز استانها اشاره کرد و نزدیک به ۱۰ استادیوم هم در دست احداث می باشد. ما قبول داریم بعضی استانها مثل سیستان و بلوچستان، ایلام، خراسان جنوبی و کردستان کمتر از این امکانات برخوردار شده اند. بر همین اساس اعلام کردیم در آینده تمرکز بیشتری روی این چهار استان بشود. البته تخصیص بودجه به وزارت ورزش و جوانان در وضعیت مناسبی نیست و ما از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده خواهیم کرد.

در پایان با توجه به عدم اقناع سؤال کننده محترم از توضیحات وزیر، کمیسیون فرهنگی مستند به بند (۳) ماده (۲۰۹) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و گزارش آن جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها